Popis zámku

Vedle zámku jsou tři jednopodlažní domy, samotný zámek má pak patra dvě. Ve spodním patře je kuchyně, skladové prostory, pracovní prostory pro poddané a kancelářské místnosti. Ze sala terreny pak vedou schody do prvního patra.

Prvním a nejreprezentativnějším pokojem je salon s nástěnnými malbami s italskými motivy, druhý salon, jídelna, knihovna a obývací pokoje pro majitele a hosty. Salóny směřují do dvora s fontánou.

Interiér byl bohužel v roce 1948 zkonfiskován komunisty a mezi lety 1948 – 1992 sloužil zámek jako sklad ochrany obyvatelstva

Celý statek byl po převzetí zpět kompletně zruinován a rodina Belcredi zahájila odbornou rekonstrukci. Střechy, fasáda, zahrada, fontána, přilehlé domy atd. byly zrekonstruovány s pomocí expertů na historii a finanční podpory Ministerstva kultury a Olomouckého kraje.

Po dokončení exteriéru bude provedena rekonstrukce interiéru. Zámek a dvůr se využívají pro koncerty, výstavy, vánoční trhy a plesy. Probíhají další plány na pravidelné zpřístupňování hradu veřejnosti.